İsviçre’de tercih edebileceğiniz farklı türlerde yoğunlaştırılmış dil programları bulunmaktadır. Örneğin Almanca öğrenmek istiyorsanız, geleneksel bir dil okuluna gidebilir veya özel bir öğretmenden dil eğitimi alabilir, ayrıca dil becerilerinizi geliştirmek için çok sayıda restoran, kulüp ve sosyal organizasyonu keşfedebilirsiniz.

Geleneksel bir eğitim arayışındaysanız, bir kolej veya üniversite ortamında (hem kredili hem de kredisiz), özel dil okullarında ve tam zamanlı dil kurslarında eğitim alabilirsiniz. Kişiye özel bir program arıyorsanız, bire bir eğitim sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Programınızı tercihinize göre planlama şansınız olur ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli bütçede ve seviyede kurslar bulunur.

İşviçre dil okulları Eaquals, FaDaF, ALTO, CSN gibi uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilir.

Zürihte Dil Öğrenmek

İsviçre’de dil öğrenmek istiyorsanız, dünyaca ünlü müzeler, parklar ve dünya mirası sit alanlarına sahip ilerici bir konum olan Zürih’te dil eğitimi almak iyi bir seçim olacaktır. Bir gece kulübüne veya operaya gidebilir, öğlenleri spor yapabilir ve muhteşem restoranlarda geleneksel İsviçre mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Cenevrede Dil Öğrenmek

Olağanüstü yaşam kalitesi ile tanınan İsviçre’nin bu küresel şehrinde dil eğitimi alırken, şehrin sunduğu en iyi imkanların tadını çıkarabilirsiniz. Birleşmiş Milletlerin merkezleri buradadır, bu yüzden başka diller ve kültürlerin muhteşem bir birleşimini sunar.

İsviçrede Önde Gelen Dil Kurumları

LSI – Zürich

LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahiptir. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır. 1965’ten beri dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye modern ve son teknoloji ile donatılmış sınıflarda eğitim vermektedir.

Dil okulu tarihi şehir merkezi ve Zürih Gölü’nden sadece beş dakika yürüyüş mesafesinde, ideal bir konumdadır.

Alpadia Language Schools Montreux

Montreux, küçük bir kasabadır ve Lake Geneva bölgesindedir. Lake Geneva, Swiss Riviera’sının incisidir. Yaz aylarında caz festivallerine katılmak mümkündür. Kasabanın arka planında Alp Dağları yer almaktadır. Tüm sene boyunca çeşitli spor faaliyetleri bulunmaktadır ve bunlara katılma imkânınız vardır.

Okul binası şehrin merkezinde, nehrin kenarında yer almaktadır ve okul binası kasabadaki popüler binalardan biridir. Nehir kenarlarında palmiye ağaçları ve yaz aylarında öğrencilerin yanı sıra turistlerin de serinlemek için akın ettiği küçük koylar bulunmaktadır. Ayrıca merkezde panoramik teraslar, uluslararası restoranlar, konferans merkezi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Okul binasında aydınlık 10 adet sınıf bulunmaktadır. Ayrıca bir bilgisayar odası, kafeterya ve teras yer almaktadır. Tüm okulda ücretsiz kullanabileceğiniz wi-fi erişimi mevcuttur.

İsviçre’de dil eğitimi veren yurtdışı dil okulları arasındaki Alpadia Language Schools Montreux’da Genel Fransızca programları ve sınav hazırlık programları verilmektedir. Genel İngilizce programları haftada 20, 25 ve 30 ders olmak üzere kendi içinde ders saati yoğunluklarına göre ayrılmıştır. Genel Fransızca programlarına minimum dil seviyesi başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm dil seviyelerindeki öğrencilere eğitim verilmektedir. Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 8, maksimum öğrenci sayısı 12’dir.